Best Fighter by Everlast – 30.11.2013

Η ανάδειξη του καλύτερου μαχητή, η διοργάνωση επαγγελματικών αγώνων με μεγάλα χρηματικά έπαθλα, η απονομή βραβείων της χρονιάς ”Best Fighting Awards” σε ανθρώπους που πρόσφεραν στο χώρο των μαχητικών αθλημάτων και η ενεργή συμμετοχή του κοινού είναι ένα μέρος από αυτά που θα περιέχει το Best Fighter of the Year 2013 που θα γινει στις 30 Νοεμβρίου στo Αλεξάνδρειο “Nick Galis Hall”στη θεσσαλονικη

Σκοπός  της διοργάνωσης να πάρει όσο δυνατόν μεγαλύτερη δημοσιότητα ο χώρος των μαχητικών αθλημάτων και να προβληθούν οι αθλητές  και μέσω των main event   να αναδείξει τον καλύτερο Ελληνα μαχητή.Συνολικα θα υαρξουν 5 main event, 4 super fight και 12 pre lims σε 21 αγωνες με συμμετοχη 42 αθλητων

MAIN EVENT

Οι δέκα κορυφαίοι Έλληνες αθλητές που συμπεριλαμβάνονται στην καλύτερη κάρτα των 5 main event που έγιναν ποτε στη χώρα μας ,προερχονται απο τον χωρο του kick boxing και αποτελουν την ελιτ  των μαχητικων τεχνων .

5 main event σε μια βραδια
5 καλυτεροι αγωνες που εγιναν ποτε απο Ελληνες μαχητες
5 μεγαλες μαχες για την νικη,το νοκ αουτ και την υποψηφιοτητα
5 νικητες
Eνας  ο Best Fighter of the Year

 

 

Η MAIN CARD

Αντωνης Τζώρος vs Γιαννης  Στοφορίδης

Θανασης Καρούσος  vs  Σταυρος Εξακουστίδης

Μελετης Κακουμπάβας vs Νικος Παπαδημητρίου

Αλεξανδρος Χατζηχρόνογλου vs Γιαννης  Σοφοκλέους

Αλεξανδρος  Γκερέκος vs  Δημητρης Χιωτης

 

SUPER FIGHT

Μετα τα 5 ζευγαρια των main event , οχτω ”μεγαλοι” αθλητες και αθλητριες μας απο τον χωρο του Kick boxing του ΜΜΑ και της επαγγελματικης πυγμαχιας θα πλαισιωσουν τους αγωνες των super fight της διοργανωσης που αποτελουνται απο ενα αγωνα Kick Boxing ,εναν αγωνα πυγμαχιας, εναν αγωνα ΜΜΑ και εναν αγωνα γυναικειας πυγμαχιας

H SUPER FIGHT CARD

Χρήστος Πλάσαρης και  Χριστοδουλίδης Άγγελος σε αγωνα  ΜΜΑ

Nεκταριος Ουζουνης και Αλέξης Σύρος σε αγωνα πυγμαχιας

Μαρια Πανταζη και Τζενη Τασιδου σε αγωνα πυγμαχιας

Γιάννης  Μιχαλόπουλος  και  Στέλιος  Παπαδόπουλος

 

 

THE PRΕLIMES

Μια νεα κατηγορια μετα τα main event και τα super fight θα συμπληρωσει την αγωνιστικη καρτα του best fighter.Τα THE PRILIMES ειναι μια νεα κατηγορια  ηδη καταξιωμενων αθλητων ικανων να στελεχωσουν στα μελλοντικα best fighter τις καρτες των super fight και των main event.Δωδεκα ζευγαρια  θα παιξουν σε ισοποσους αγωνες,πριν της επισημης καρτας,με 24  νεοτερους αθλητες ικανους να κλεψουν λιγο απο την δοξα του Best Fighter of the Year 2013,δίνοντας τους την ευκαιρία να είναι οι επόμενοι Best Fighters

 

Η THE PRΕLIMS CARD

 

1.       ΣΟΥΜΠΑΚΑΣ (ΤΣΑΛΑΣ)                     -             ?

2.       ΧΑΡΙΛΗΣ (ΠΟΥΡΟΥΤΖΟΓΛΟΥ)           – ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (ΠΟΝΤΙΚΑ)                     81Κ, ΜΠΟΞ

3.        ΠΕΤΑΡΟΥΔΗΣ (ΓΛΥΚΗΣ)                     – ΣΙΜΩΝΙΔΗΣ (ΚΑΚΑΡΙΚΟΣ),              67Κ,Κ1

4.       ΟΓΚΑΝΕΣΙΑΝ (ΑΡΜΑΓΟΣ)                – ΣΕΡΤΣΑΣ (ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ) ,       68Κ, Κ1

5.       ΓΙΑΚΟΥ ΚΟΡΑΝΤΟ (ΓΛΥΚΗΣ)             -ΣΚΟΡΔΙΛΗΣ (ΑΛΕΞΑΚΗΣ),               70 Κ  Κ1

6.       ΣΑΦΙΛΗΣ (ΚΙΟΥΡΤΙΔΗΣ)                    -  ΚΟΛΟΚΥΘΑΣ (ΛΑΔΙΑΣ),                   78Κ,Κ1

7.       ΜΠΑΡΣΕΚΙΑΝ (ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ) – ΦΙΛΙΠΙΔΗΣ (ΚΑΚΑΡΑΚΗΣ),               62Κ,Κ1

8.       ΚΟΥΚΟΥΣΕΛΑ (ΓΛΥΚΗΣ)                     – ΕΥΜΟΡΦΙΑΔΟΥ (ΜΑΛΛΙΟΣ)           58Κ, Κ1

9.       ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ (ΚΙΟΥΡΤΙΔΗΣ)   – ΠΑΣΑΙ (ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ),           65Κ,Κ1

10.   ΚΑΡΑΟΥΛΑΝΗΣ (ΓΛΥΚΗΣ)                 – ΓΚΙΚΑΣ (ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ),               71.5, Κ1

11.   ΓΡΗΓΟΡΑΚΑΚΗΣ(ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ) -  ΑΓΓΕΛΗΣ (ΔΡΙΝΑΣ)                          91+ , Κ1

12.   ΖΥΓΟΥΡΗΣ (ΓΛΥΚΗΣ)                          – ΜΟΥΣΤΑΚΗΣ (ΔΡΙΝΑΣ) ,            67Κ ΦΟΥΛ ΤΑΙ

 

 

 

Εκτος απο το αγωνιστικο μερος του Best Fighter of the Year 2013,
θα απονεμηθουν για πρωτη φορα fighting awards , κάτι που γίνεται πρώτη φορά στη χώρα μας και πιστεύουμε ότι θα γίνει αποδεκτό από τον κόσμο γιατί οι υποψήφιοι θα είναι όλοι οι αγαπημένοι του χώρου και αυτό θα δώσει μια διαφορετική πινελιά μέσα στη διοργάνωση. Υπάρχουν 7 κατηγορίες με 5 υποψηφίους η καθεμία, συνολικά 35 υποψήφιοι. Οι κατηγορίες είναι του δημοφιλέστερου αθλητή, δημοφιλέστερης αθλήτριας, καλύτερης διεθνής διάκρισης, καλύτερης διοργάνωσης, καλύτερης ομάδας, καλύτερου αγώνα και καλύτερου knock-out. Υποψήφιοι και πιστεύουμε να είναι και παρόντες ώστε να παραλάβουν τα βραβεία τους, εκτός των αθλητών που παίρνουν μέρος στους αγώνες και ειναι έτσι και αλλιώς παροντες, εναι ο Μιχαλης Ζαμπίδης, ο Μιχάλης Αρναούτης, η Μαριάννα Καλλέργη, ο Παύλος Καπώνης, ο Σταμάτης Μπιτάκος, η Αρετή Μαστροδούκα, η Έιμι Κουγιουμτζόγλου και πολλοί ακόμη. Τα βραβεία θα έχουν την αίγλη των βραβείων άλλων χώρων όπως μουσικά ή κινηματογραφικά βραβεία.

Οι 7 κατηγοριες με τους 5 τελικους υποψηφιους ανα κατηγορια εινα:
της καλυτερης διοργανωσης
του δημοφιλεστερου αθλητη
της δημοφιλεστερης αθλητριας
του καλύτερου knock-out
του καλύτερου αγώνα
της καλύτερης ομάδας
της καλυτερης διεθνους διακρισης

Η απονομη των βραβειων ”fighting awards 2013” που θα πραγματοποιηθει για πρωτη φορα στην Ελλαδα,παραλληλα με την διοργανωση Βest Fighter,εχει  σκοπο να καθιερωθει ως η μεγαλυτερη γιορτη πολεμικων τεχνων στη χωρα μας.Ο νικητης της καθε κατηγοριας θα ειναι κατοχος του επισημου τιτλου που θα τον συνοδευει καθολη την διαρκεια του χρονου, ως επιβραβευση και ανταμοιβη για το τι προσεφερε στο χωρο

Παρακατω τα 35  ονοματα oλων των υποψηφιων ολων των κατηγοριων

‘πρωτη υποψηφιοτητα ”καλυτερη διοργανωση”

NO LIMITS

THE BATTLE

GFC

K1MBO

GLADIATORS

δευτερη υποψηφιοτητα ”δημοφιλεστερος αθλητης”

Μιχάλης Ζαμπίδης
Μιχαλης Αρναουτης

Σταμάτης Μπιτάκος

Αλέξανδρος Νικολαίδης

Παύλος Καπώνης

τριτη υποψηφιοτητα ”δημοφιλεστερης αθλητριας”

Καλλέργη Μαριάννα
Πανταζή Μαρία

Αίμη Κουγιουμτζόγλου

Κουρούνη Κάλλια

Αθανασοπούλου Χριστίνα

 

τεταρτη υποψηφιοτητα καλυτερης διεθνους διακρισης

Ζαμπίδης Μιχάλης

Μαστροδούκα Αρετή

Αρναούτης Μιχάλης

Σοφοκλέους Ιωάννης

Πανταζή Μαρία

 

 

πεμπτη υποψηφιοτητα Καλυτερης oμαδας

Αθανασόπουλος Fighters Team
Θεοφάνους Fight CLub Γαλάτσι Team

Μαλλιος Team

Καραΐτης – Μαχητές Νέας Περάμου Team

Γιδάκος Team

εκτη υποψηφιοτητα καλύτερου knock-out

Τα ονοματα των υποψηφιων αθλητων που εδωσαν νοκ αουτ στους αντιπαλους τους ειναι

Κακουμπάβας – Salah (Enfousion)
Εξακουστίδης – Atodersei “Pitbull” (Superkombat)
Khviniasvili – Φωτακόπουλος ( EBO 1)
Μπιτάκος – Χαχαμίδης (Battle)
Κελέκης – Χαχαμίδης (Apocalypse)

εβδομη υποψηφιοτητα καλύτερου αγώνα

 

Τα ονοματα των υποψηφιων του καλύτερου αγώνα

Τζώρος – Στοφορίδης (No Limits)

Χατζηχρόνογλου – Dienter (Battle)

Κακουμπάβας – Brobbey (Battle)

Εξακουστίδης – Usman (Kimbo)

Καπωνης-Μπιτακος(No Limits)

 

Mεχρι τωρα εχουν ηδη ετοιμαστει

Η καλυτερη καρτα αγωνων που εγινε ποτε σε Ελληνικη διοργανωση με 5 main event  4 τα super fight και 12 The Prelims
-Τα FIGHTER AWARDS των 30.000 ευρω
-Το best fighter radio ιντερνετικο ραδιοφωνο της διοργανωσης
-Το DESTINATION Best Fighter για τις μετακινησεις των θεατων
-Τις FIGHTERS HEALTH CARD για την ασφαλεια των αθλητων
-Το ELECTRONIC VOTING γαι την εγκυροτητα των αποτελεσματων
-Tα PUBLIC AWARDS με την κληρωση ενος αυτοκινητου
-Το THE MAGIK TICKET  το εισιτηριο με τις πολλες παροχες
-Η προτυπια συμετοχης των θεατων με sms,για την αναδειξη του “Best Fighter of the Year 2013″
-Το ακρως επαγγελματικο και αναλυτικο website της διοργανωσης www.bestfighter.gr
-Τα 10 ξεχωριστα ντοκιμαντερ ”IDENTITY”για τις ζωες των αθλητων
-Η ειδικη εκπομπη pre game by best fighter www.fightsports.gr/tag/best-fighter
-Οι απονομες βραβειων FIGHTING AWARDS
-και μια σειρα ακομη καινοτομιων και οχι αντιγραφων που δεν μας παιρνει ο χωρος για να τις αναφερουμε
Και ειναι μονο ενα μερος απο αυτα που προκειται να πραγματοποιουθουν για πρωτη φορα στην Ελλαδα μεχρι την βραδια του event

 

 

Το ”μαγικο χαρτακι”(εισιτηριο) που θα οδηγησει το κοινο στον χωρο που θα διεξαχθει η ποιο ολοκληρωμενη διοργανωση μαχητικων τεχνων,θα το  βοηθησει να συμμετεχει ενεργα,με το να λάβει μέρος στη ψηφοφορία για την αναδειξη του “Best Fighter of the Year2013″μέσω του κινητού του τηλεφώνου. Με την επιδειξη του εισιτηριου θα παραλαμβάνει δωρεάν ισοτονικά ποτά και δώρα των χορηγών (μεγαλύτερα από το κόστος της εισοδου).Ακομη ολη την αξία του εισιτηριου θα μπορει να την εξαργυρώσετε πολλακις ως εκπτωτικo κουπόνι αγορών απο συγκεκριμενα καταστηματα .Επιπλεον με τον αριθμό του εισιτηρίου του θα μπορει να συμμετάσχει και στην κλήρωση ενός αυτοκινήτου που θα βρίσκεται στο χώρο . Ο νικητής που θα βγει με κλήρωση θα το παραλάβει μέσα από την αίθουσα της διοργάνωσης την ίδια βραδιά.Ακομη αν κρατησει το αποκομα του θα εχει 25% εκπτωση στο επομενο Best Fighter 2014.Eκτος όμως από τα προνομια του εισιτηριου,αυτογραφα σε διαστασεις ποστερ θα μπορουν να ζητησουν,επι τοπου οι θεατες,απο τους 10 υποψηφιους του BEST FIGHTER 2013,καθως και απο ενα μπερλοκ της everlast.Ακομη 200 τυχεροι θα μπορουν να αποκτησουν δωρεαν απο ενα ζευγαρι γαντια της everlast και να τα παραλαμβανουν υπογεγραμενα απο τον αθλητη της αρεσκειας τους κατα τα

προτυπα του HBO
Καλουμε λοιπον ολους τους ανθρωπους του χωρου αν ειναι δυνατον να μην απουσιασουν απο μια τετοια βραδια γιατι κανενα οπτιακουστικο μεσο δεν θα μπορεσει να μεταφερει μεταγενεστερα ολες τις λεπτομερειες και τα συναισθηματα οπως της ζωντανης παρουσιας τους μεσα στον χωρο. Και προκαλουμε και επιδεχομαστε κάθε συγκριση με αντιστοιχες διοργανωσεις αλλων χώρων και αλλων χωρών.
Αξιζει να ζησετε μια τετοια νυχτα απο κοντα,γιατι θα μεινει για παντα στην καρδια σας.

 

Μπειτε στο επισημο website της διοργανωσης www.bestfighter.gr για περισσοτερες πληροφοριες

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

Open doors 6.00μμ

·6:10 -8.50 ολοι οι αγωνες THE PRELIMS

  • ·8:50 Έναρξη θεαματος – Παρουσίαση Αθλητών
  • ·9:00 Καρούσος – Εξακουστίδης (1o MAIN FIGHT)
  • ·9:15 Απονομή Βραβείων ”Καλύτερου αγώνα”
  • ·9:20 Σύρος - Ουζούνης(1o Super Fight MAN BOXING)
  • ·9:35  Απονομή Βραβείων ”Καλύτερης Ομάδας”
  • ·9:40 Γκερέκος - Χιώτης (2o MAIN FIGHT)
  • ·10:05 Απονομή Βραβείων ”Καλύτερης Διοργάνωσης
  • ·10:10 Τασίδου - Πανταζή (2o SUPER FIGHT WOMAN BOXING)
  • ·10:25Απονομή Βραβείων”Καλύτερης διεθνής διάκρισης ”
  • ·10:30 Κακουμπάβας – Παπαδημητρίου (3o MAIN FIGHT)
  • ·10:45 Απονομή Βραβείων ”Δημοφιλέστερης Αθλήτριας
  • ·10:50Πλάσαρης- Χριστοδουλίδης (3ο SUPER FIGHT MMA)
  • ·11:05 Απονομή Βραβείων ”Δημοφιλέστερου αθλητή”
  • ·11:10 Τζώρος – Στοφορίδης (4o MAIN FIGHT)
  • ·11:25 Απονομή Βραβείων ”Καλύτερου νόκ άουτ”
  • ·11:30Μιχαλόπουλος Παπαδόπουλος (4o SUPER FIGHT KICK BOXING)
  • ·11:45 Σοφοκλέους – Χατζηχρόνογλου (5o MAIN FIGHT)
  • ·12:00 Ανάδειξη Νικητή